آخرین مطالب

هیچ کلاس درسی در فهرج بدون معلم نیست اخبار شرق استان کرمان - علمی

هیچ کلاس درسی در فهرج بدون معلم نیست

  بزرگنمایی:

به گزارش کیمیای شرق آنلاین ، رکن آبادی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا (ره)، سید الشهدای مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی، شهدای فرهنگی و دانش آموز گفت:آموزش و پرورش شهرستان فهرج، سال تحصیلی 1402-1401 را با قوت و قدرت و با شیوه آموزش حضوری همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آغاز می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در اجرای پروژه مهر برای بازگشایی مدارس گفت: برنامه ملی بازگشایی مدارس (پروژه مهر) در 97 مدرسه شهرستان اجرا شده و تمهیدات لازم برای آموزش قریب به 10000 نفر از  دانش آموز توسط 800 نفر از کارکنان فرهنگی  اندیشیده شده است در تمامی طرح و برنامه‌های انجام شده این مدیریت همواره شعار عدالت محوری، کیفیت بخشی و تربیت تمام ساحتی مد نظر قرارگرفته است.

رکن آبادی افزود:همچنین طرح سنجش سلامت برای هزار نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان در دو پایگاه بخش مرکزی و نگین کویر با دقت، به همت کارکنان متخصص و آموزش دیده در تابستان امسال به اجرا درآمده است.

وی در زمینه تهیه کتب درسی و تجهیزات آموزشی در شهرستان گفت: ثبت سفارش کتب درسی در ایام تابستان جاری انجام پذیرفته و کتب درسی مورد نیاز از انبار کتاب استان توسط واحد کارپردازی اداره تحویل و جهت توزیع در اختیار مدیران واحد‌های آموزشی قرارگرفته است.

رکن آبادی تصریح کرد: تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی شامل انواع صندلی، میز معلم، تخته وایت برد، کولر، آبسردکن، کمد وفایل‌های اداری، انواع کامپیوتر، لپ تاپ، پرینتر، دستگاه‌های کپی، تجهیزات ویژه کارگاه‌های هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش، انواع ملزومات مورد نیاز خوابگاه 9 مدرسه شبانه روزی، شامل انواع تخت، تشک، پتو و... از انبار اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان بارگیری و توسط معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بین مدارس شهرستان توزیع شده است.

وی گفت:نخستین سرانه دانش آموزی و نخستین سرانه غذایی مدارس شبانه روزی نیز در شهریور ماه به حساب مدارس واریز شده است.

رکن آبادی در زمینه آسفالت محوطه‌های مدارس شهرستان نیز افزود:10 هزار متر مربع آسفالت محوطه مدارس با اعتبار 17 میلیارد ریال و 7 هزار مترمربع ایزوگام با 10 میلیارد ریال اعتباردر قالب پروژه مهر 1401 اجرا شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فهرج با اشاره به طرح ساماندهی فرهنگیان تصریح کرد: در 8 مرداد امسال، تفاهم نامه توسعه سنواتی در معاونت طرح و برنامه مدیریت منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان منعقد گردید و ساماندهی نیروی انسانی با توجه به دستورالعمل مربوطه انجام شد. در فرایند نقل و انتقالات 119 نفر از شهرستان خارج، 18 نفر بازنشسته و 8 همکار خانم از مرخصی زایمان استفاده نموده اند. ورودی نیروی انسانی شامل 41 نفر پذیرفته شدگان سال‌های قبل دانشگاه فرهنگیان، 35 نفرنیرو‌های استخدامی ماده 28 و 69 نفرمشمولین تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس، 8 نفرمشمولین بند د تبصره 20، تعداد 5 نفرسرباز و طلبه وظیفه می‌باشند.

رکن آبادی افزود: فرایند دشوار ساماندهی نیروی انسانی به صورت کامل انجام شده به نحوی که در ابتدای سال تحصیلی و در روز بازگشایی مدارس، هیچ کلاس درس بدون معلم در شهرستان وجود ندارد. در حال حاضر هیچ کمبود نیرو و هیچ کلاس درس فاقد معلم در شهرستان وجود ندارد.

  رکن آبادی اظهارداشت: مجوز مرکز اختلالات یادگیری اخذ، کد مربوطه تخصیص وفعال شده است همچنین مجوز مرکز مشاوره مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فهرج اخذ شده و در مرحله تخصیص کد از وزارت متبوع می‌باشد.

وی همچنین بیان داشت: طرح تثبیت، تعمیق و جبران یادگیری برای جبران افت تحصیلی دوران شیوع پاندمی کرونا، توسط حوزه معاونت آموزشی در مدارس ابتدایی و متوسطه مجری طرح انجام شده است. پایگاه‌های اوقات فراغت تابستان، طرح روخوانی و روانخوانی قرآن کریم دوره ابتدایی و اردو‌های علمی و آموزشی مربوط به این طرح، طرح مدرسه پویا و کلاس درس تربیت بدنی به منظور ایجاد نشاط و شادابی، جبران فقر حرکتی و با هدف کاهش وزن دانش آموزان، توسط حوزه معاونت پرورشی و تربیت بدنی این مدیریت انجام شده است.

 رکن آبادی تصریح کرد: کلاس‌های آماده سازی کنکور و مشاوره انتخاب رشته برای دانش آموزان پایه دوازدهم عملیاتی شده و نتیجه این برنامه ریزی و تلاش همکاران، اولین قبولی در رشته پزشکی توسط یکی از دانش آموزان دختر است. پیگیری‌های متعدد، منجر به خبر مسرت بخش بازگشت سهمیه بومی شهرستانی در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و به تبع آن قبولی قابل توجه دانش آموزان این شهرستان در دانشگاه فرهنگیان شد.

وی در زمینه طرح رتبه بندی معلمان بیان داشت: فرایند رتبه بندی معلمان وارد فاز اجرا شده و مبلغ علی الحساب رتبه بندی به حساب مشمولین واریز شده است. بارگذاری مستندات مربوطه توسط همکاران در سامانه انجام شده است. عملیات شناسایی و آموزش ارزیابان عمومی، حرفه‌ای و تخصصی توسط واحد سنجش صورت پذیرفته و در مهرماه ارزیابی مدارک بارگذاری شده توسط این ارزیابان و رتبه بندی همکاران نهایی خواهد شد. ثبت اطلاعات 124 نفر از نیرو‌های طرح مهرآفرین این مدیریت جهت شرکت در آزمون سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نهایتا قرارگیری در دایره شمول قانون رتبه بندی فرهنگیان به صورت دقیق صورت پذیرفته است.

رکن آبادی گفت:با پیگیری دایره حقوقی این مدیریت و مساعدت قابل تقدیر اداره ثبت اسناد شهرستان فهرج تعداد 5 فقره اسناد مالکیت تک برگ مدارس در مورخه 31 شهریورماه 1401 رونمایی و تحویل آموزش و پرورش گردید.

  رکن آبادی از افتتاح مرکز نیکوکاری شهدای دانش آموز خبر داد و افزود: با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی (ره) و مدیریت آموزش و پرورش، مرکز نیکوکاری شهدای دانش آموز مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فهرج افتتاح و علاوه بردانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، دیگر دانش آموزان بی بضاعت در حد توان مورد مساعدت مالی خیرین بزرگوار و نیک اندیش قرار خواهند گرفت. با همکاری خیرین، نهاد‌های حمایتی و مساعدت ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان، بخشی از لوازم التحریر دانش آموزان بی بضاعت تامین گردیده است.

وی در خصوص ساماندهی سرویس مدارس نیز اظهار داشت: پس از برگزاری جلسات متعدد با اعضای کارگروه، مقرر گردید متقاضیان سرویس مدارس جهت طی مراحل قانونی ابتدا به شهرداری، سپس به پلیس راهور شهرستان و جهت اخذ تاییدیه نهایی به حراست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فهرج مراجعه نمایند. شهرداری فهرج نرخ کرایه سرویس مدارس را تنظیم و به رانندگان و اولیای دانش آموزان ابلاغ نماید. در مدارس دخترانه ترجیحا از آژانس‌های بانوان جهت سرویس دهی مدارس استفاده گردد. پلیس راهور شهرستان نسبت به معرفی سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) به متقاضیان و اقدامات بعدی تمهیدات لازم را بعمل آورد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فهرج بر آموزش همیاران پلیس و ارتقاء فرهنگ ترافیک تاکید کرد و گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید شناسایی و آموزش همیاران پلیس و پلیس مدرسه جهت ارتقاء فرهنگ ترافیک مورد توجه جدی قرار گرفت و برای اجرای سرعتکاه و خط کشی عابر پیاده در محل مدارس، همچنین نصب تابلو‌های راهنمایی و رانندگی توسط اعضای شورای ترافیک شهرستان در آستانه بازگشایی مدارس برنامه ریزی شد.

 رکن آبادی از ساخت مدرسه در شهرستان فهرج خبر داد و افزود: تعداد 4 مدرسه این شهرستان در حال تکمیل و به زودی به بهره برداری می‌رسد. 3 مورد این مدارس خیرساز و یک مورد توسط بنیاد مستضعفان در حال اجرا می‌باشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فهرج در رابطه با برخی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان نیز گفت:کمبود نیروی انسانی بومی در دروس تخصصی (70 غیر بومی) و تقاضای فراوان برای انتقال و خروج از شهرستان، قبولی پایین در رشته‌های پرطرفدار کنکور از جمله رشته‌های علوم پزشکی و ... به دلیل بضاعت مالی اندک خانواده‌ها و  ناتوانی پرداخت هزینه کلاس‌های کنکور، عدم وجود فضای فیزیکی مناسب برای هنرستان پسرانه بویژه کمبود فضای کارگاهی و آموزشی و نیاز شدید به احداث هنرستان پسرانه کاردانش و فنی حرفه‌ای نوساز شامل مجتمع‌های کارگاهی و ...، جذب اندک افراد تحصیلکرده بومی در آزمون‌های استخدامی به دلیل ظرفیت پذیرش پایین از جمله برخی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان است.

وی در رابطه با ظرفیت‌ها و فرصت‌های آموزش و پرورش شهرستان فهرج نیز بیان داشت: استعداد سرشار و تقاضای فراوان دانش آموزان پسر برای رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش، تعامل بسیار خوب بین دستگاهی و نیز وجود تعامل سازنده بین مجموعه آموزش و پرورش و شورا‌های اسلامی شهر و روستا و نیز شهرداران و دهیاران مجموعه شهرستان و وجود نیرو‌های تحصیلکرده دارای مدارک کارشناسی و بالاتر متقاضی جذب در آموزش و پرورش از جمله ظرفیت‌های آموزش و پرورش شهرستان است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

مرمت مسجد تاریخی روستای جهانی میمند شهربابک

کشف بیش از 3000 قبضه سلاح غیرمجاز در لرستان

دانش آموزان فهرجی همیار دامپزشکی شدند

باغ شهر جهانی بم در سکوت مسئولان رو به نابودی است

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا برای بازنشستگان کشوری

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

تاکید رئیس جمهور بر دسترسی ارزان مردم به اقلام اساسی

جاعل هویت خبرنگار صدا و سیما دستگیر شد

رهبر انقلاب خطاب به دانش آموزان: خود را برای هرچه بهتر ساختن ایران آماده کنید

راز اسکلت های جمجمه کل و قوچ وحشی در بم چیست؟

رضا عباسی به سمت سرپرست فرمانداری شهرستان راور شد

تجربه استرس روزانه با افزایش سن کاهش می یابد

مصرف کمتر نمک با کاهش ریسک بیماری قلبی مرتبط است

روستاییان، نگران مستمری بازنشستگی نباشند/ زمان دقیق اجرای فازهای تکمیلی بیمه روستایی در سراسر کشور

2 ستاره تیم ملی در تیم منتخب حذف شده‌های جام جهانی

آبرسانی جهادگران بسیجی به 33 روستا در شهرستان بم

برف و باران میهمان کرمان می‌شود

سارق مسلح فراری در بم دستگیر شد

کشف بدافزار جدید ویندوزی

اختصاص 300 هکتار زمین به خودروسازی بم

دادستان زاهدان: صدور حکم اعدام به اتهام محاربه برای 2 نوجوان زیر 18 سال صحت ندارد

امام جمعه کرمان: دانشجویان، دشمن شناسی را در دستور کار خود قرار دهند

جشنواره تجلیل از خیران مدرسه ساز کرمان برگزار شد

جشنواره تجلیل از خیران مدرسه ساز کرمان برگزار شد

استاندار کرمان: سهم این استان از حقوق دولتی معادن سه درصد است

رییس کمیسیون قضایی مجلس: خلاءهای قانونی طرح‌های سرمایه‌گذاری کشور رفع شده است

دستگاه قضایی کرمان دفاع از مالکان جایگاه‌های قانونمند سوخت را در دستور کار دارد

رئیس‌جمهور: مرتکبان قتل و ناامنی به دست عدالت سپرده خواهند شد/ امنیت خط قرمز نظام

طرز تهیه چند غذای اصیل کرمانی

انفجار در یک مدرسه دینی در افغانستان؛ دهها نفر کشته یا زخمی شدند

120 سری لوازم خانگی به خسارت‌دیدگان از سیلاب تابستانی کرمان اختصاص یافت

2 هزار سگ‌گزیدگی و چهار فوتی ناشی از هاری در کرمان

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با رژیم صهیونیستی به اعدام محکوم شدند

مهاجم آمریکا: کار گروهی منسجمی انجام دادیم/ ایران زیبا بازی کرد

پرداخت سود سهام عدالت به 45 میلیون نفر/ شفاف‌سازی رئیس سازمان بورس درباره استعفای خود

تحلیل بازی تیم ملی مقابل آمریکا/شرایط بهتر شاگردان کی‌روش در نیمه دوم و دلیل بسته ماندن دروازه حریف

60 سکه دوره صفوی در کرمان کشف شد

2 کارمند شبکه بهداشت ریگان به انفصال از خدمت و حبس محکوم شدند

ترس در اردوی آمریکا؛ 2 مامور بالای سر چهار خبرنگار ایرانی

دادستان تهران: در پی دستور رئیس قوه قضاییه 46 زندانی که شرایط ارفاق قانونی را داشتند آزاد شدند

نکات مهم تغذیه ورزشکاران

با این 5 عادت گوشی خود را خراب می‌کنید!

استاندار کرمان: حداقل سواد استفاده از فضای مجازی را نداریم

رهبر انقلاب: مذاکره مشکل ما با آمریکا را حل نمی‌کند

امام جمعه کرمان: بسیج، تکلیف‌محور و مطیع امر رهبر معظم انقلاب است

گروگان 20 ساله در رودبارجنوب پس از 44 روز اسارت رهایی یافت

سجادی: منتظر درخشش ایران مقابل آمریکا هستیم

پیام تشکر رئیس جمهور از تیم ملی فوتبال کشورمان

ایران 2 - 0 ولز/ یوزها با شکار اژدها به جام جهانی برگشتند

کی‌روش خبرنگار بی‌بی‌سی را ضربه‌فنی کرد